شرکت سامان بافت در سال ۱۴۰۰ با توجه به نیاز شرکت سیمان سامان غرب به کیسه های سیمان از نوع پلی پروپیلن با ظرفیت ۱۱۰ میلیون پاکت در سال با سرمایه گذاری بخش خصوصی( گروه صنعتی مدلل)راه اندازی و شروع به تولید نموده که در آن امکان اشتغال حدود ۱۵۰ نفر بصورت مستقیم ایجاد شده است.

 این کارخانه با بکارگیری بروزترین تجهیزات شرکت STARLINGERکه از پیشگامان این صنعت در جهان میباشد،

قادر به تولید کیسه های AD*STAR و کیسه های استاندارد میباشد که از ویژگی های ممتاز کیسه های استاندارد AD*STAR می توان به نداشتن ضایعات به هنگام پرکردن،بارگیری و تخلیه به دفعات اشاره نمود. ضمنا در ساخت این نوع کیسه ها از هیچ نوع چسبی استفاده نشده و  بر خلاف کیسه های کاغذی این کیسه ها با گذشت زمان نیز قابل مصرف بوده و دچار خشک شدگی و ضایعات نمی گردند،

 همچنین این کیسه ها بدلیل وجود لایه ی لمینیت دارای مقاومت بیشتری در برابر رطوبت نسبت به پاکتهای کاغذی میباشد.

در خط تولید شرکت سامان بافت از ماشین STAREX 1600 ESاستفاده شده که این دستگاه قابلیت انتقال لبه های ضایعاتی فیلم تولید شده به اول خط تولید و استفاده مجدد از آن را داشته که این موضوع نقش مهمی در کاهش ضایعات دستگاه دارد.درقسمت ماشینهای بافت نیز با بهره مندی از ماشین بافت ALPHA6.0 که جدیدترین ماشین بافت تولیدی شرکتSTARLINGER میباشد، میتوان بافتی با تراکم یکسان تولید نمود.

همچنین در این واحد با استفاده از ماشین LAMITEC می توان همزمان در دو طرف بافت، لایه لمینه و OPPجهت افزایش مقاومت کیسه ها و محافظت در برابر رطوبت ایجاد نمود.

این واحد تولیدی با توجه به چشم انداز تولید سایر کیسه های پلی پروپیلن جهت مصارف دیگر، دارای ماشینهای چاپROLLFLEX  برای کیسه های ساده و DYNAFLEXبا قابلیت چاپ برروی بافتهای پلی پروپیلن با وضوح عکسهای دیجیتال می باشد.

در شرکت سامان بافت با توجه به نگرش تولید با ضایعات حدود صفر درصدی در طول کلیه مراحل تولید توانایی بازیافت صد درصدی ضایعات توسط ماشین بازیافتRECOSTAR و تبدیل ضایعات به گرانولهای قابل استفاده مجدد در خط تولید وجود دارد.